PEDROVA DOBRODRUŽSTVÍ

Proč má medvěd malá ouška?

Paprsek nového dne polechtal Pedra na nosíku a upozornil jej, že je čas vstávat. Pedro otevřel jedno oko, pak otevřel druhé, protáhl se a s hlubokým zívnutím seskočil z postýlky. Sluníčko venku krásně svítilo a Pedro si řekl, že by si mohl jít do lesa nasbírat pár hub. Uvázal si šátek kolem krku, vytáhl si košíček a vydal se na cestu.

V lese panovalo ticho a klid. Všude rostly květiny a voněla tráva. V korunách stromů se schovávali ptáčci, kteří svým zpěvem vítali Pedra v lese. Chlapec se zrovna rozhlížel, kde by našel nějakou tu jedlou houbu, když tu uviděl opodál sedět medvídka. Pořádně se na něj zadíval a všiml si, že má medvídek na hlavě malá ouška. Protože byl Pedro hodně zvědavý, přišel k němu blíž a zeptal se: „Jééva, medvídku, proč máš tak malá ouška?“ Medvídek vzhlédl, čí hlas se ho to ptá, a pak zafňukal:„Já nevím. Nikdo z lesa tak malá ouška nemá a já nevím, co si s tím počít.

Pedro se na okamžik zamyslel a pak řekl: „Medvídku, půjdeme se zeptat zvířátek z lesa a třeba nám poradí.“ Medvídek se na Pedra usmál a společně se vydali najít zvířátko, které by medvídkovi řeklo, proč mu narostla tak malá ouška.

První na koho narazili, byl Pan Ježek. „Přejeme dobrý den, Pane Ježku,“ začal Pedro, „doslechli jsme se, že toho o lese hodně víte. Víte taky, proč má medvídek malá ouška“? Pan Ježek se zamyslel, ale pak jen zakroutil hlavou a řekl, že tuto odpověď nezná. Vydali se proto hlouběji do lesa, kde narazili na veverku s liškou, ale ani ony jim nedokázaly říci, proč má medvídek malá ouška.

Když nastala noc a měsíc se vystřídal na nebi se sluncem, byli už oba hodně unavení. Sedli si pod strom a chtěli si na chvilku zdřímnout, když tu uslyšeli zahoukat sovu. Pedro se plácnul rukou na čele a pravil: „No jooo, medvídku, vždyť my jsme málem zapomněli, že v lese je nejmoudřejší vždycky sova! Ta nám určitě poradí.“ Sova seděla zrovna na větvi, a když se Pedro s medvídkem přiblížili, pravila klidným hlasem: „Moji milí, já vím, proč jste za mnou přišli. Zvířátka už mi všechno pověděla. Chcete se dozvědět, proč má medvídek malá ouška.Pedro s medvídkem jen kývli a sova pokračovala. „Medvídek má malá ouška proto, aby se mohl potápět a hrát si v řece. Kdyby měl ouška veliká, tak by mu do nich natekla voda a potápět by se nemohl.“ Když to medvídek uslyšel, samou radostí se rozběhl k nedalekému potoku, aby to mohl vyzkoušet. A ano! Sova měla pravdu. Medvídek se mohl potápět a cákat ve vodě jak chtěl, ale žádná voda mu do uší nikdy nenatekla. Od té doby má medvídek svá malá ouška moc rád a nevyměnil by je za nic na světě.

Než Pedro opustil les a vrátil se domů, pomohl mu medvídek nasbírat plný košík krásných hub. A protože už bylo hodně pozdě, převlékl se Pedro do svého pyžama, lehl si do postýlky a usnul.

 

Zpět na
PEDROVA
dobrodružství


Vytisknout

Facebook

 

Candy plus

Držitelem registrované ochranné známky Pedro je společnost The Candy Plus Sweet Factory, s.r.o.

 

(c) 2010 The Candy Plus Sweet Factory, s.r.o.
Vítězná 6, 696 01 Rohatec, Česká republika
E-mail: info@candyplus.cz